iskra-studio.pl
Tworzenie sklepów internetowych

Projektowanie i tworzenie sklepów internetowych

Sklepy internetowe prowadzą nie tylko firmy działające wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, ale także sklepy stacjonarne. To bezwzględny warunek ich dalszego rozwoju. Szczególnie jest to ważne w przypadku sklepów o charakterze lokalnym. Sprzedaż internetowa daje im możliwość poszerzenia bazy klientów.

Projektowanie i tworzenie sklepów internetowych

Najczęściej tworzenie sklepu internetowego powierzane jest wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Jest to gwarancją, że sklep będzie funkcjonował bez awarii, będzie funkcjonalny i atrakcyjny dla klienta.

Najważniejsze jest zaprojektowanie sklepu, który zaspokaja oczekiwania klientów i równocześnie zapewnia właścicielowi łatwe zarządzanie zamówieniami, płatnościami, dystrybucją zamówień i kontrolowaniem stanów magazynowych.

Bardzo ważne jest także dostosowanie witryny do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, klienci często dokonują zakupów podczas długiego stania w kolejce lub dłuższej podróży środkami komunikacji.

Dobrze zaprojektowany sklep e-commerce powinien mieć także możliwość rozbudowy zgodnie z trendami i oczekiwaniami klientów. To branża dynamicznie rozwijająca się, przede wszystkim w kierunku zapewnienia klientom komfortu. Różne formy płatności, różne możliwości odbioru przesyłki to podstawa.

Istotnym elementem funkcjonowania sklepu e-commerce jest jego integracja z hurtowniami, portalami aukcyjnymi, porównywarkami cenowymi. Wielokanałowość zdecydowanie zwiększa sprzedaż, a tym samym zyski sklepu.

Nawet najlepiej zaprojektowany e-sklep nie zaistnieje w wirtualnym świcie bez ciekawych opisów kategorii, opisów produktów oraz bloga, którego zadaniem jest poszerzanie wiedzy klienta i ułatwienie mu dokonywania wyborów.

Witryna sklepu internetowego musi łączyć w sobie oczekiwania klientów oraz potrzeby firmy, które koncentrują się głównie na łatwej i intuicyjnej obsłudze sklepu.

Brief

*nie wysyłamy wiadomości marketingowe na podany email